سفری به مریخ بدون بلیط بازگشت + عکس

ساخت وبلاگ
چکیده : ... با عنوان : سفری به مریخ بدون بلیط بازگشت + عکس بخوانید :

«باز آلدرین»، یکی از فضانوردان مأموریت آپولو ۱۱ به ماه، تنها راه رسیدن انسان به مریخ را یک مأموریت بی‌بازگشت به سیاره سرخ عنوان کرده بود.

اکنون «باس لانس دورپ»، بنیانگذار شرکت Mars One در تدارک سفری بی بازگشت به مریخ است. از مشاوران برجسته این پروژه می توان به دکتر «جرارد هوفت» برنده جایزه نوبل و «برایان انکه» مفسر موسسه تحقیقاتی ساوث وست و از برنامه ریزان سفرهای فضایی اشاره کرد.

 

«لانس دورپ» تأکید می کند: مسافران در سال ۲۰۳۰ راهی مریخ خواهند شد و باقی عمر خود را در کلونی های احداث شده بر روی سیاره سرخ سپری خواهند کرد و بلیت برگشتی برای آنها صادر نخواهد شد!

سال آینده در یک رقابت جهانی ۴۰ داوطلب برای انجام تمرینات سه ماهه در یکی از مناطق بیابانی آمریکا انتخاب می‌شوند و در نهایت یک تیم ۱۰ نفره راهی این سفر بی بازگشت خواهند شد.

نخستین تجهیزات مورد نیاز برای احداث کلونی از سال ۲۰۱۶ به مریخ ارسال خواهند شد و در سال ۲۰۱۸ نیز یک مریخ نورد برای انجام تحقیقات تکمیلی راهی سیاره سرخ می شود و برای انتقال محموله ها از موشک فالکون شرکت اسپیس X استفاده خواهد شد.

«نوربرت کرافت» از محققان اسبق ناسا در حوزه روانشناسی مأموریت های فضایی طولانی مدت خاطرنشان می کند: تیم نهایی Mars One‌ باید توسط گروهی از روانپزشکان انتخاب شوند و از آمادگی لازم برای مقابله با شرایط روانی دشوار مانند شرایط استرس‌زای این سفر بی بازگشت برخوردار باشند.

...
نویسنده :  f12345 بازدید : 117 تاريخ : جمعه 6 مرداد 1391 ساعت: 19:15